مقاله درباره موادغذایی ضد چاقی

غذاهای ضد چاقی کدامند؟

غذاهای ضد چاقی کدامند؟

من به تازگی وضعیت چاقی را تجربه کرده امابتدا فکر می کردم که سبک زندگی شلوغ پلوغ من باعث شده که به این وضعیت دچار شوماما پس از مدت کوتاهی متوجه شدم که دلیل اصلی بوجود آمدن این وضعیت، غذاهایی است که مصرف می کنم.

با وجود اینکه برای رسیدن به اهدافم تاریخ‌هایی تعیین کرده بودم، اما وعده‌های غذایی که برای خودم آماده می‌کردم اصلاً مغذی نبودند.بهمین دلیل من در مورد بهترین غذاهایی که می‌توانند به ما انرژی بدهند تحقیقی کردم و پنج انتخاب برتر را برگزیدم.

مصرف غذاهای معرفی شده در زیر، باعث افزایش تدریجی و طولانی مدت انرژی شما خواهند شدپس دیگر برای اینکه سطح انرژی‌تان را بالا نگاه دارید نیازی نیست دائم چیزی بخورید!

جو

این ماده‌ی خوراکی، جزو سوپر غذاها به حساب می‌آید، غذایی که پشتیبان دستگاه گوارش ماست.

جو سرشار از ویتامین B1 است که به تجزیه و تبدیل انرژی غذاهایی که می‌خوریم خیلی کمک می‌کندبسیاری پزشکان توصیه می‌کنند که بطور منظم جو مصرف کنید، نه فقط بخاطر تأثیرش بر انرژی شما، بلکه بخاطر اینکه قند خون شما را متعادل نگاه می‌دارد!

برای اینکه بلافاصله انرژی بگیرید، اولین غذایی که صبح مصرف می‌کنید باید همین ماده‌ی غذایی باشد.

ماست

نه تنها ماست یک خوراکی خوشمزه است، بلکه لطیف و خوش رایحه هم هستماست، منبع غنی پروتئین و سرشار از پروبیوتیک است.بدن شما براحتی ماست را هضم کرده، و آنرا فورا به منابع انرژی بدنتان منتقل می‌کند.

آنچه که ماست را به یک افزایش دهنده ی عالی انرژی تبدیل می‌کند، باکتری مفیدی است که بعنوان پروبیوتیک شناخته می‌شودهر وقت در روز که بخواهید می‌توانید ماست بخوریددر مصرف انواع ماست هم راحت باشیدمثلا می‌توانید آنرا با انواع جوانه‌ها، میوه‌ها و آجیل‌ها ترکیب کرده و مزه‌اش را تغییر دهید.

مقاله مرتبط: خواص ماست برای کاهش چربی شکم

اسفناج

آیا می‌دانید که تمام قسمت‌های کارتون «ملوان زبل» که به آن می‌خندیدید، واقعیت دارد؟ حداقل آن قسمت هایی که به اسفناج ربط داشت، واقعیت دارددقیقا مانند ملوان زبل، شما هم می‌توانید با مصرف اسفناج، روزی پر انرژی داشته باشید.

اسفناج سرشار از آهن، منیزیم و پتاسیم استتمام این اجزا، اسفناج را به منبعی غنی از ویتامین ب تبدیل می کندویتامینی که پشتیبان انرژی شماستمتخصصین تغذیه توصیه می کنند که هر روز اسفناج مصرف کنید.

اسفناج را فقط به سالاد اسفناج یا کنار بشقاب غذاهایتان محدود نکنیداین غذای معجزه آسا را در سوپ، کباب، خوراک، اسموتی و غذاهای سرخ کرده‌تان هم بیفزایید.

جوانه ها و آجیل ها

این غذاهای فوق مغذی، حاوی پروتئین کیفیت بالا و چربی های امگا۳ استتخم کدو، بادام و فندق، همه شان سرشار از منیزیم اند که با چربی احشائی مبارزه می‌کند.

بعلاوه اسید چرب امگا ۳ یک منبع انرژی ممتاز استبنابراین سعی کنید تا هر روز چند آجیل یا مقداری جوانه بخوریدهمیشه مقدار کمی از این خوراکی‌ها را در جیب یا کیفتان حمل کنیدبدین ترتیب همیشه یک میان وعده‌ی سالم دم دستتان هست.

لوبیا

به لوبیا، غذای سحرآمیز می‌گویند، دلیل خوبی هم داردلوبیا در مقایسه با خوراکی‌های دیگر به طور موثرتری با علائم چاقی می جنگد.لوبیا دارای ساختار غذایی منحصر بفردی استکم چرب است، فیبر زیادی دارد، و توازن خوبی از کربوهیدرات و پروتئین فراهم می آورد.

لوبیا همچنین حاوی مقدار فراوانی مواد معدنی همچون پتاسیم، منیزیم، فسفر، مس و آهن استتمام این مواد برای تولید انرژی ضروری استشما تقریبا می توانید لوبیا را به تمام وعده‌های غذایی تان اضافه کنیدچند بار در روز، می‌توانید ترکیبات مختلف لوبیا با غذاهای دیگر را نوش جان کنید.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید