مقاله منبع تغذیه کامپیوتر

مقاله منبع تغذیه کامپیوتر

مقدمه

همه ما درصورت تهیه قطعات حرفه ای سخت افزاری نیازمند یک قلب تپنده ایمن برای آن خواهیم بود. قلبی که توانایی کارکرد با راندمان مطلوب سایر اجزای سخت افزاری را برای ما فراهم آورد. این پاور در نوع خود کم نظیر و حاصل تجربه چندین ساله کمپانی معتبر Seventeam در کنار نیازهای فنی شرکت GREEN برای سازگاری با شرایط محیطی کشور عزیزمان می باشد. تناسب این محصول با ولتاژ ، فرکانس و نوسانات برق شهری و ازطرفی سازگاری با حداقل و حداکثر های میزان رطوبت، حرارت و شرایط اقلیمی کشور ایران ، سبب شده تا این محصول به نوعی مختص و سفارشی برای کاربران محترم ایرانی ساخته شود.

 

منبع تغذیه ۱۰۳۰ وات گرین

از کمپانی Seventeam به عنوان یک سازنده مادر و در زمره بهترین سازندگان پاور در دنیا و در کنار نامهای معتبری همچون Enermax, PC Power & Cooling یاد می شود. این کمپانی سازنده اصلی پاور برای بسیاری از برندهای نام آشنا در دنیای پاور ساپلای ، همچون Cooler Master, Tagan, Silver Stone, Thermaltake,… می باشد و از معدود کمپانی هایی است که فقط و فقط به طور تخصصی به تولید پاور کامپیوتر می پردازد.

GREEN با توجه به بررسی های کاملا فنی و تجربه بیش از یک دهه حضور در بازار ایران، کمپانی Seventeam را به عنوان شریک اصلی تجاری خود، در زمینه تولید منابع تغذیه کامپیوتر انتخاب نموده است. همکاری این دو شرکت را در آینده ای نزدیک با ورود پاور GP1230B به بازار ایران و راه اندازی خط تولید تمام اتوماتیک تولید پاور در کشور عزیزمان، بیشتر از گذشته لمس خواهید نمود.

ویژگی های فنی GP1030B – بخش اول

توان واقعی این پاور در شرایط متعادل ، برابر با ۱۰۳۰ وات می باشد و قادر است در زمانهای محدود تا ۱۲۰۰ وات را تحمل نماید. دقت بالای سطح ولتاژ خروجی در این توان ، از ویژگی های مثبت این پاور می باشد.

این پاور دارای قدرت فوق العاده ای در شاخه های خروجی +۱۲V خود می باشد به طوریکه قادر است در مجموع چهار لاین خروجی +۱۲V خود شدت جریانی معادل ۸۰A و توانی معادل ۹۶۰ وات را تحمل نماید. این توان خروجی در شاخه +۱۲V در کنار نویز فوق العاده پایین (>50mVpp) این شاخه، سبب شده تا بهترین شرایط را برای کارکرد سخت افزارهای حرفه ای جدید مانند کارتهای گرافیکی NVIDIA 8800Ultra, ATi 2900XT و پردازنده های چهارهسته ای فراهم سازد.

تمامی خروجی های مورد نیاز و متناسب با سخت افزارهای امروزی زا در این مدل مشاهده می نمایید. کانکتور اصلی ۲۴pin MB ، دو کانکتور ۸pin E-ATX متناسب با پلات فرم های آینده AMD ، چهار کانکتور ۸pin (6+2) PCI Express متناسب با تکنولوژی SLI, Cross Fire ، شش تا هشت کانکتور SATA برای اجرای عملیات Raid، شش کانکتور Molex و یک کانکتور ۴pin ATX از جمله کانکتورهای اصلی خروجی این پاور می باشند. تمامی کابلهای خروجی این پاور دارای روکش محافظ حرارتی می باشند تا از تاثیرگذاری حرارتی آنها برروی یکدیگر کاسته شود.

ویرایش ساختار این پاور تحت استاندارد SSI EPS12V Ver2.91 Revision2007 می باشد. این پاور دومین پاور در دنیای منابع تغذیه تحت استاندارد EPS می باشد که سازگار با دگرگونی این استاندارد در سال ۲۰۰۷ و متناسب با سخت افزارهای این دوره تولید شده است. افزایش توان شاخه +۱۲V تامین کننده ولتاژ برای کارتهای گرافیکی جدید و اعمال بالانس جدید در چیدمان خروجی های این شاخه ، از مهمترین تغییرات Rev2007 استاندارد EPS به شمار می رود.

تحمل توان این پاور در خروجی +۵V/SB تا ۵A افزایش یافته است . این مورد ، پاور GP1030B را قادر ساخته است تا برروی سیستمهایی که بیشترین مصرف را از این شاخه و به جهت تامین ولتاژ مورد نیاز خروجی های بالای USB خود دارند، به خوبی جوابگو باشد و کمترین میزان خطا را با اعمال بارهای متقابل در این شاخه داشته باشد . به طوریکه حداقل تا حداکثر نوسان ولتاژ این خروجی تحت حداقل تا حداکثر اعمال بارهای متقابل ، کمتر از ۲% می باشد.

 

استفاده از کابل برق ورودی استاندارد ، ( ضخامت قطر هر رشته از سیم های داخل کابل بالاتر ۱٫۰mm می باشد) این اطمینان را به مصرف کننده می دهد که حتی در صورت استفاده از پاور در حالت Full Load نگران تامین شدت جریان مورد نیاز برای کارکرد پاور را نداشته باشد. از طرفی در این پاور از کانکتور برق ورودی اختصاصی با قدرت تحمل ۱۶A در حالت ۲۲۰V استفاده شده که در نوع خود بی نظیر می باشد.مطلبی که هیچ یک از کمپانی های مطرح سازنده پاور در این رنج توانی به آن توجه ننموده اند ، این است که این نوع پاورها در حالت Full Load جریانی در حدود ۸A از برق شهری در رنج ۲۲۰Vac طلب می نمایند. از طرفی در استانداردهای Safety بر این مطلب تاکید شده است که مسیر عبوری ولتاژ ورودی ، باید حداقل ۳۰% بالاتر از حداکثر آمپراژ عبوری ، ایزوله شده باشد . یعنی شما در حداکثر میزان مصرف پاور، باید از کانکتورها ، کابلها، کلید های قطع و وصل و … استفاده نمایید که بالاتر از ۱۰A در سطح ولتاژ ۲۲۰Vac قدرت تحمل داشته باشند. خوشبختانه در این زمینه نیز کمپانی Seventeam با تعبیه کابلها، کلیدها، کانکتورو… با قدرت تحمل ۱۶A در سطح

مقاله منبع تغذیه کامپیوتر

۷۰,۰۰۰ ریال – خرید
اشتراک:

نظر خود را بیان کنید