تحقیق درباره مراقبت از پوست در مقابل پیری

آیا پوستتان شما را پیرتر نشان می‌دهد؟

آیا پوستتان شما را پیرتر نشان می‌دهد؟

پوست، بزرگ‌ترین عضو بدن ماست، با اینحال اغلب اوقات تمام توجه ما معطوف به سرخاب سفیداب صورتمان است، و ۹۰ درصد بقیه‌ی این عضو بزرگ را فراموش می‌کنیم. متاسفانه قسمت‌هایی که ما مراقب سالخورده شدنش نیستیم، حتی زودتر از صورتمان چهره عوض می‌کنند! اما خوشبختانه، با نکات ساده‌ای که در این راهنما خواهید آموخت، می‌توانید به راحتی از پوست اندام‌های مختلفتان مراقبت کنید.

دست‌ها

رانندگی، بازی پینگ پنگ، تایپ کردن و حتی آرایش کردن – شما با دستتان هر کاری که فکرش را کنید انجام می‌دهید. بعلاوه، دست‌های شما به راحتی پینه می‌بندد، ساییده میشود، زخم می‌شود و به همان اندازه هم در معرض اشعه‌ی UV است. این عوامل را فقط بخاطر اینکه همیشگی نیستند دست کم نگیرید.

راه ساده برای مراقبت از دستانتان، اسن است که اضافی ضد آفتاب و لوسیون‌های روی صورتتان را به پشت دست و انگشتانتان بمالید تا حداکثر محافظت را برایشان فراهم آورید!

مقاله مرتبط: مقاله درمورد تاثیر بخور بر زیبایی پوست

گردن و سینه

بله، خانم‌های فرانسوی سال‌هاست که به این راز پی برده‌اند – گردن و سینه‌ی شما مهم‌ترین دارایی شما هستند! خجالت آور است که رنگ و رخسار بی عیب گردن و سینه‌ی شما، توسط خط و خال‌ها و چین و چروک‌ خراب شود.

انواع کرم‌های سفت کننده و کاهش دهنده‌ی چین و چروک در بازار موجود است، اما اگر از نظر مالی دست و بالتان باز نیست، کافیست مرطوب کننده صورتتان را کمی پایین‌تر هم بمالید!

پلک‌ها

تا حالا به این فکر کرده‌اید که چرا کودکان بصورت طبیعی زیبا بنظر می‌رسند؟ این راز، در مژه‌های پر و ضخیمشان نهفته شده است. هر چه شما برای اکستنشن مژه خرج کنید یا بهترین ریمل را استفاده کنید، باز هم خیلی مهم است که برای تقویت و تغذیه‌ی پلک‌هایتان، گهگاه وقت بگذارید.

برای این منظور، هر هفته پلک‌هایتان را با قطره‌ای روغن زیتون یا روغن نارگیل چرب کنید و تغییرات کاملا مشهود آنرا در درخشش و سلامتی پلک هایتان حس کنید.

گوش‌ها

اگر از گوش‌هایتان به خوبی مراقبت نکنید، می‌توانند شما را سال‌ها پیرتر از سنی که دارید نشان دهند! از آنجایی که اکثر ما هنگام راه رفتن نرمه‌ی گوش‌هایمان در معرض عوامل مختلف آب و هوایی است، چین و چروک و لک‌ها می توانند به همان سادگی که نوک بینی سبز می‌شوند، روی گوش‌هایمان نیز پدیدار شوند.

استفاده از کرم ضد آفتاب، و در زمستان هم، مرطوب نگاه داشتن گوش، می‌تواند از آسیب دیدن پوست گوش جلوگیری کند.

اشتراک:

نظر خود را بیان کنید